Jak oživit váš interiér? Pomocí nástěnných dekorací

17. července 2014 v 14:39 | Torycka
Dnes si projdeme výběr nové nástěnné dekorace (v našem případě jsme si vybrali samolepku na stěny) - začneme od výběru vhodného motivu, poté zvážíme i barevnost (jak motivu, tak podkladové zdi), probereme si i umístění dané samolepky. Nakonec zvážíme ještě možnost více motivů v jedné místnosti a probereme rady ohledně skvělého zapadnutí samolepky do vašeho interiéru.Samolepka na stěnu i pro vás

Jak vybrat krásný motiv? Pojďme se podívat třeba na e-shop VelkéSamolepky.cz - zde je na výběr 1 316 motivů. No hej to je ale výběr, že? Jenže velký počet designů může být i "zajícova smrt". Nevíte, o čem mluvím? Jedná se o tzv. rozhodovací paralýzu - pokud má uživatel více jak x možností na výběr, můžete se myšlenkově zaseknout a nakonec si nic nevybere.

Jak vybrat vhodný motiv?

Tomu se budeme snažit vyhnout - začneme od vašich oblíbených koníčků. Najděme společně něco, co milujete, co každý den láskyplně pěstujete - jaká je vaše láska? Jsou to ženy? Jsou to muži? Automobily? Květiny? Klokani? Moře? Příroda? Letadla? Každý si jistě najde to "své" milované. A to bude náš výchozí bod pro výběr krásné samolepky na zeď.

Vezměme například milovnici rostlin, stromů a květin. Z nabídky e-shopu šla nejdříve do sekce Rostliny a poté Květiny. A zde si už našla svůj vysněný motiv. TO bychom tedy měli.

Další věcí na programu je barevnost - ta se odvíjí především od barevnosti okolního interiéru - ti, kteří mají dobré grafické cítění, mohou tento odstavec přeskočit. Ostatní by se měli ale zamyslet, jaké barvy k sobě ladí. Je to modrá s oranžovou? Fialová s žlutou? Pro ty, kteří si chtějí ušetřit čas, se mohou inspirovat barevným kruhem z magazínu VelkeSamolepkyNaZed.cz

Obligátní otázka: kam s ní?

Umístění samolepky je dalším důležitým krokem. Platí zde jednoduché pravidlo - pokud budete mít jeden velký motiv, musíte mu dopřát více prostoru - klidně z něj udělejte dominantní a nejvýraznější designový prvek v pokoji - obývacím, dětském, chodbě, kuchyni, ložnici či koupelně - výběr je jen na vás.


Více motivů v jedné místnosti vám doporučíme v případě, že začnete celý pokoj vyzdobovat tematicky - máte obývací pokoj s tradičním dřevěným nábytkem a dekoracemi alá "afričtí domorodci"? V tom případě se vám do pokoje budou hodit jen tematické samolepky s africkou zvířenou, rostlinstvem a "divochy" - nepleťte sem prosím Eifelovku či další rozdílné motivy.

Magazín VelkéSamolepkyNaZeď.cz radí, abyste při výběru motivu a umístění dbali i na tvary - ostré motivy nemíchejte s oblým nábytkem - platí to samozřejmě i naopak.

Jak nalepit samolepku?


Pokud jste si vybrali motiv, jeho barevnost a máte vyřešené i umístění, zbývá vám jen objednat a nalepit. A právě pro tento poslední bod bude klíčový - pokud nebudete schopni správně samolepku nalepit, pak veškerá zbylá příprava přijde vniveč. Proto se raději inspirujte v návodu od serveru Krásnésamolepky.cz a naučte se jak nalepit samolepku na zeď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 • Nessie | HoneyLand • Nessie | HoneyLand | Web | 18. srpna 2014 v 16:54 | Reagovat

Fotky ořezávám ve Photoshopu CS5 (mám portable verzi - ta se nemusí instalovat a zabírá mín místa) takovou speciální gumou (nevím, jak jinak ji nazvat :D), protože ve Photoshopu CS4, který používám normálně, jaksi ta speciální guma není :)

2 Duda Duda | 1. května 2016 v 12:08 | Reagovat

krásné obrazy na stěnu s růžemi:

https://www.perfektneobrazy.sk/Kvety-c50_0_1.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama